top of page

         Приморська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів є колективною власністю Приморської міської ради Приморського району. 

 

Школа заснована у 1907 році, земельна ділянка, на якій знаходиться школа має площу 1,5 га. У 2014 – 2015 навчальному році працює 25 робітників, з них 17 педагогів та 8 працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчається у школі 144 учні у 9 класах, за індивідуальною формою навчання не ведеться. 
Найвищі цінності суспільства – це людина, її життя і здоров’я, недоторканість і безпека.
     

Головною метою школи є створення для кожного учня та працівника безпечних умов праці та безпечної експлуатації обладнання, зменшення або повна нейтралізація дії шкідливих факторів на організм людини і як наслідок – зниження травматизму.


Структура  організації  системи  роботи  школи з охорони праці та безпеки життєдіяльності та її  функціонування:
- У школі створено безпечні умови праці та навчання.
- Документально оформлена робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
- Ведеться навчання учасників НВП. 
- Проводиться профілактика нещасних випадків.
- Здійснюється контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 

У своїй діяльноті школа керується такою нормативно-правовою документацією: 
    Закони України; 
    Постанови КМ України; 
    Положення про організацію роботи з охорони праці учасників  навчально-виховного  процесу в установах і навчальних закладах; 
    Накази Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; 
    Розпорядження РДА; 
    Накази районного управління освіти, науки, молоді та спорту.

 Систематично ведеться внутрішкільна документація, зокрема:  
 Укладено Колективний договір між адміністрацією школи та первинною організацією профспілки працівників освіти школи, яким  передбачено розділ з охорони праці;
- шкільні накази; 
- протоколи педагогічної ради; 
- протоколи зборів трудового колективу; 
- протоколи виробничих нарад; 
- протоколи проходження щорічних профілактичних медичних оглядів працівниками; 
- складено річний план роботи школи (розділ “Охорона праці та безпека життєдіяльності. Соціальний захист та зміцнення здоров’я учнів”); 
- комплексний план заходів щодо організації роботи з охорони праці; 
- циклограма роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності; 
- Перспективний план роботи комісії з питань ОП; 
- Положення про адміністративно-громадський контроль; 
- Журнали для реєстрації інструктажів; 
- Журнали реєстрації та видачі інструкцій з ОП; 
- Журнали реєстрації нещасних випадків; 
- Журнал обліку вогнегасників та їх перезарядження; 
- Журнал наслідків адміністративно-громадського контролю; 
- Інструкції з ОП та БЖ, пожежної безпеки; 
- Акти перевірок готовності школи до початку навчального року; 
- Акти-дозволи на роботу режимних кабінетів та устаткування; 
- Пам’ятки з ОП та БЖ, пожежної безпеки.
 У школі створюються безпечні умови праці та навчання. 
Створено постійно діючу комісію з охорони праці. 
 Щороку складаються та підписуються акти готовності школи до навчального року; акти-дозволи на прийняття до експлуатації режимних кабінетів, майстерень, спортивного залу та спортивного майданчику; проводиться атестація робочих місць;  здійснюється адміністративно-громадський контроль стану умов і охорони праці у школі; проводиться розслідування всіх нещасних випадків під час навчально - виховного процесу та у побуті (невиробничий травматизм) 
Робота з вищезазначених питань в школі здійснюється у відповідності з вимогами „Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти” 

 

У школі здійснюється щоденний контроль за виконанням чинних санітарних правил і норм.  

Земельна ділянка поділяється на такі функціональні зони:
- навчальна; фізкультурно-спортивна;  відпочинку.
Фізкультурно-спортивна зона розміщується осторонь від  навчальної, подалі від вікон приміщень для занять. 
Майданчики для ігор з м'ячем та метання спортивних снарядів розміщуються на відстані, не меншій, ніж 25м, від вікон навчальних та навчально-допоміжних приміщень будинків, майданчики для інших видів фізкультурних занять - на відстані, не менший, ніж 10м. 
Спортивний майданчик має тверде покриття. Бігова доріжка облаштована  навколо футбольного поля, доріжка довжиною 100м входить до складу бігової.
Яма для стрибків у довжину заповнена піском.Займаються діти на спортивному майданчику тільки у спортивному одязі та взутті.
   Перед уроком діти знайомляться  з правилами користування спортивним інвентарем, обладнанням.
Господарська зона має окремий в’їзд. Сміттєзбірник щільно закривається кришкою і встановлений на відстані не менш, ніж 25м від вікон і входу до їдальні на бетонованому  майданчику. Пішохідний прохід до господарських будівель, майданчика для сміття,  до надвірних туалетів вкриті бетонними плитами. Територія школи освітлена у вечірній час. 

 

Будівля школи забезпечує оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу, відпочинку, харчування учнів. Будівлю школи на території земельної ділянки розташовано так, щоб рівень освітлення навчальних приміщень був оптимальним, а взаємозв'язок між ділянкою і будівлею - раціональним. Будівля школи хоч  пристосована, але забезпечує оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу, відпочинку, харчування учнів. Основна будівля школи має два поверхи. Ще два приміщення – одноповерхові.
У будівлях школи наявні такі функціональні групи приміщень:
класні кімнати, кабінети трудового кавчання, спортивна кімната, їдальня, медична кімната,  бібліотека, вестибюль, рекреації.
Класні кімнати для учнів І-ІV класів розміщено на першому поверсі в окремих корпусах, ізольовано від учнів старших класів. 
Навчальні приміщення не прохідні.
Приміщення для трудового навчання ізольовані від інших основних приміщень і розміщені на першому поверсі.
Спортивна кімната розміщується на першому поверсі. Її  розміри  передбачають виконання програм з фізичного виховання і можливості організації позаурочних

спортивних занять, правда не в повному обсязі. 

 

У школі функціонує їдальня, яка складається із харчоблоку та обідньої зали, яка оснащена столами на 6 місць та стільцями. Є також умивальники для миття рук. Столовий посуд  фарфоровий. Організація харчування дітей у школі здійснюється у відповідності з інструкціями Міністерства охорони здоров'я України, затвердженими згідно з чинним законодавством. 
Приміщення харчоблоку, їдальні використовується тільки  за призначенням.
Вживання їжі проводиться в один і той же час відповідно до спеціально складеного графіку. Перед вживанням їжі діти обов'язково миють руки з милом і сушать рушниками (паперові, електро). 

 

Медичний працівник школи  здійснює щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації і технології виготовлення страв, санітарно-протиепідемічним режимом харчоблоку, фактичним виконанням меню. Медична кімната теж знаходиться на першому поверсі окремого приміщення.
Усі класи школи мають природне освітлення, світло падає на робочі місця  зліва. Природне освітлення підсилюється штучним у кожному класі.
  Чистота повітря в приміщеннях  школи забезпечується:
- відповідністю кількості дітей до нормованої наповнюваності;
- регулярністю вологого прибирання приміщень з використанням дезинфікуючих та миючих засобів;
- провітрюванням приміщення. 
Класні кімнати та кабінети провітрюють на перервах. У теплі дні проводяться  заняття при відкритих фрамугах та кватирках. 
У класних кімнатах і по школі підтримується відповідна нормам температура повітря.

Навчальні класи  і кабінети обладнані меблями згідно з діючими нормативними  документами.
Меблі  добираються відповідно до зросту дітей. Для сидіння використовуються стільці. У всіх класах меблі промарковані і наявні кольорові лінійки ростоміри.
Шкільні меблі розставлено в навчальному приміщенні так, щоб ближче до дошки були менші розміри, далі – більші. 
Класні кімнати для молодших школярів обладнано партами. Навчальні кабінети для учнів середніх і старших класів  забезпечуються двомісними столами і стільцями.
Школа працює за п’ятиденним робочим тижнем. Тривалість уроків  становить: у першому класі - 35 хвилин, у другому-четвертому - 40 хвилин, у п'ятому – дев`ятому - 45 хвилин. 
 Розклад уроків враховує оптимальне співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також правильне чергування протягом дня і тижня предметів природничого-математичного і гуманітарного циклів з уроками музики, образотворчого мистецтва, трудового навчання та основ здоров'я і фізичної культури.
При складані  розкладу уроків  враховується динаміка розумової працездатності учнів протягом дня та тижня. 
Робочий тиждень передбачає для учнів першого класу протягом навчального року додатковий розвантажувальний день - четвер, у розклад якого не вводяться предмети, що потребують значного розумового напруження (математика, мови).
  Тривалість перерв між уроками для учнів першого класу - 15 хвилин, для всіх інших класів - 10 хвилин; у зв`язку з роботою їдальні  замість  однієї великої перерви після 3-го і 4-го уроків влаштовуються 15-хвилинні перерви.
Під час перерв організовується перебування учнів на відкритому повітрі   і  харчування.
 Для профілактики стомлюваності, порушення статури, зору учнів початкових класів на уроках письма, мови, читання, математики  через кожні 15 хвилин уроку проводяться фізкультхвилинки та гімнастика для очей. 
  При визначенні доцільності, характеру, змісту та обсягу домашніх завдань враховуються індивідуальні особливості  учнів та педагогічні вимоги.  У 1-му класі домашні не задаються. Обсяг домашніх  завдань    такий, щоб витратити  часу на їх виконання не перевищували у 2-му класі 45 хв;  3 класі -1 години 10 хв; 4 класі - 1 год. 30 хв. у 5- 6-му класах -2 години; у 7-9 класах - 3 години. У 2-4 класах домашні завдання не задаються на вихідні і святкові дні.

 


  До І-го класу приймаються діти, як правило, з б років. Прийом дітей здійснюється за бажанням (заявою) батьків та медичною довідкою про стан здоров'я дитини  встановленого зразка.
 Навчання учнів першого класу проводиться на базі школи. У школі є ігрова кімната та ігрові куточки. Усі приміщення та обладнання школи підлягають вологому прибиранню, у тому числі:
підвіконня, підлога, опалювальні прилади, шафи, столи, парти, класні дошки. Прибирання здійснюють при відкритих вікнах або фрамугах, кватирках, не допускаючи протягів.
Прибирання класів, майстерень, навчальних кабінетів проводиться після закінчення останнього уроку, а спортивної кімнати  після кожного уроку і після закінчення уроків, занять секцій. 
Для очищення взуття від бруду перед входом у школу встановлено скребачки, решітки, які протягом дня декілька раз очищаються.
До спортивного залу допускаються учні тільки в спортивному одязі і взутті. Для збору сміття встановлено в навчальних приміщеннях корзини для сміття.  Надвірні туалети  прибираються перед великою перервою, після неї, після закінчення занять у школі. Технічний інвентар для прибирання  промаркований , закріплений за кожним навчальним та допоміжними приміщенням і зберігається окремо у спеціально виділених місцях  разом із спецодягом.
Поточне прибирання навчальних майстерень проводить технічний персонал. Під час літніх канікул здійснюється поточний  ремонт приміщень та обладнання школи з наступним генеральним прибиранням, пранням штор. Здійснюється ревізія та ремонт інженерних мереж. У кожній будівлі школи наявні плани евакуації, протипожежне обладнання та інвентар. Наказом по школі призначено особи, відповідальні за організацію охорони праці, експлуатацію енергогосподарства, котлів, виробничого і вентиляційного обладнання. 
Наявні акти перевірки контуру захисного заземлення, випробування опору ізоляції, допуск до роботи робітника, відповідального за електрогосподарство.
Для успішного навчального процесу учнів умови створено максимально. 
У школі здійснюється адміністративно-громадський та оперативний контроль: 
(спільний контроль адміністрації і профспілкової організації) з метою систематичного дотримання вимог зако¬нодавства щодо організації харчування.

 

I  ступінь: класні керівники, класоводи, чергові вчителі, гро¬мадський інспектор з охорони дитинства  щоденно пере¬віряють стан приміщень та  виробничої Санітарії шкільної їдальні.
Недоліки, які можуть бути ліквідовані, ліквідову¬ються негайно, останні фіксуються в журналі обліку стану охорони праці з обов'язковим зазначенням термінів їхньої ліквідації.
II  ступінь: заступник директора з НВР, відповідальний за організацію харчування, комірник один раз на тиждень разом з медичною сестрою перевіряють стан  приміщень, техніку безпеки та санітарії шкільної їдальні.
III ступінь: директор і голова профкому один раз на місяць контролюють стан роботи шкільної їдальні, пункту роздачі, дотримання техніки безпеки та санітарії. Результати розглядаються на засіданні комісії з оперативного контролю при директору і оформ-ляються на засіданні цієї комісії (протокольно).

       

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.
      На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директору.
         Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Флаг нашої школи

bottom of page